header

4006

 

4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI SONUÇ SİSTEMİ SÜRE UZATIM DUYURUSU

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 2018-2019 çağrı dönemi gerçekleştirilen fuar sonuçlarına dair bilgilerin girileceği fuar sonuç sistemi açılmıştır. Fuar sonuç sistemine https://bilimiz.tubitak.gov.tr sayfası üzerinden giriş yapılabilir.

1. Değerlendirme ve Revize Değerlendirme sonucunda bilim fuarlarını Mayıs-Haziran aylarında gerçekleştiren yürütücülerin 2 Temmuz saat 23.59’a kadar; Revize Değerlendirme sonucunda bilim fuarlarını Eylül-Kasım aylarında gerçekleştirecek yürütücülerin 12 Aralık 2019 saat 23.59’a kadar proje sonuç bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Bu tarihlerden sonra sonuç sistemine giriş yapılamayacak olup, sonuç sistemine giriş yapılmayan fuarlar sonlandırılmamış olacaktır.

Sonuç sistemi kapsamında fuara dair bilgi girişi tamamlandıktan sonra; projede görev alan öğrenciler, proje yürütücüleri ve danışman öğretmenler için otomatik olarak "Bilim Fuarı Katılım Sertifikası" oluşturulacaktır.

Yoğunluk sebebi ile oluşabilecek teknik sorunlar ile karşılaşmamak adına fuar sonuç girişlerinizi lütfen son saatlere bırakmayınız.

Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü


4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI 2018-2019 ÇAĞRI DÖNEMİ REVİZE DÖNEMİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 2018-2019 çağrı döneminde revize başvurusu yapılan 6.166 projenin değerlendirme süreci sonrasında 1.426 projenin desteklenmesi uygun bulunmuştur. Sonuçlar, Başvuru ve Sonuç Sistemi’ne giriş yapılarak öğrenilebilecektir.

Sözleşme aşamasından önce projeleri hakkında desteklenme kararı verilen  yürütücülerin e-imzalarını temin etmiş olmaları önem arz etmektedir.

Program kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerin elektronik ortamda e-imza ile imzalanma süreci 06/05/2019 - 26/05/2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. 26 Mayıs 2019 saat 23.59’a kadar yürütücülerin, okul müdürlerinin ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin sözleşmelerini e-imza ile imzalamış olmaları gerekmektedir. Aksi durumda sözleşme imzalanmamış olup, destek aktarımı gerçekleştirilmeyecektir. Sözleşme sürecinin, https://bilimiz.tubitak.gov.tr adresi üzerinden yürütücü bilgileri ile sisteme giriş yapıldıktan sonra "Sözleşme için elektronik imza sürecini başlat" butonu tıklanarak başlatılması gerekmektedir.
Proje yürütücüleri, okul Müdürleri ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri için hazırlanan yardım dokümanına erişmek için tıklayınız.

Bilim Fuarları Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim-Kasım ayları ve eğitim-öğretimin devam ettiği günler içinde yapılabilecektir. “İl temsilcisi değerlendirme raporunda” yer alan alt projelerden  “fuarda sergilenmesi uygundur” olarak belirtilen alt projelerin tümü sergilenmek zorundadır.

Proje sözleşmesi imzalanmadan önce sisteme giriş yapılarak yeni fuar tarihlerinin güncellenmesi gerekmektedir. Fuar tarihleri https://bilimiz.tubitak.gov.tr/ sayfası üzerinden giriş yapılarak 12 Mayıs 2019 saat 23.59’a kadar güncellenebilir. Bu tarihten sonra fuar tarihlerinin güncellenmesine izin verilmeyecektir.

Desteklenen projeler sözleşmelerin imzalanmasının ardından https://bilimiz.tubitak.gov.tr/ adresinden “Fuar Tarihleri” bölümünden görülebilecektir.

Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü

 


 

2018-2019 ÇAĞRI DÖNEMİ 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI
FUAR TARİHLERİNE İLİŞKİN DUYURU

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 1. Değerlendirme sonucunda e-imza sürecini tamamlayarak bilim fuarlarını gerçekleştirmeye hak kazanan projelerin fuar  tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 


4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI E-İMZA SÜRECİ SONA EREN PROJELERİN ALT PROJELERİNE DAİR DEĞERLENDİRME KARARLARININ AÇIKLANMASINA İLİŞKİN DUYURU

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 2018-2019 çağrı döneminde sözleşme imza süreci sona eren projelerin alt projelerine dair değerlendirme kararlarına https://bilimiz.tubitak.gov.tr sayfası, Başvuru bölümünden ulaşılabilir. Başvuru bölümünden sisteme giriş yaparak, “Dosyaları Göster” sekmesi tıkladıktan sonra oluşan ekranda yer alan  “İl Temsilcisi Değerlendirme Raporuna” tıklanarak alt projelere dair değerlendirme kararlarına ulaşılabilir


Program kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerin bilgileri ve e-imza ile sözleşmelerin imzalanma süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Desteklenmesine Karar Verilen Projelerin Sözleşme Süreci

Proje Yürütücüleri, Okul Müdürleri ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri için hazırlanan e-imza ile sözleşmelerin imzalanma süreçleri yardım dokümanına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Sözleşmelerin E-imza ile İmzalanması için Hazırlanan Yardım Dokümanı4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMI 

 

Çağrı Metni (31/07/2018 itibarıyla)

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrı Metni 

Mevzuat

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı Tarafından Yürütülecek Programlara İlişkin Yönetmelik

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Usul ve Esasları

Kılavuzlar

Öğrenciler İçin 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu

Öğretmenler İçin 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu

Okul Müdürleri  İçin 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu

İzleyiciler  İçin 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu

Veliler  İçin 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Kılavuzu

Temsilciler (31/07/2018 itibarıyla)

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Temsilcileri

İl Temsilcileri 

Afişler

Çağrı Duyurusu Afişi

Bilim Fuarı Afişleri