header


 
DUYURU
 

2015 yılında TÜBİTAK 4006 Bilim fuarı geçekleştiren okullardan fuar sonuç bilgilerini tamamlamayan /proje alt limitlerinden daha az proje giren  (25 ya da 15)  okulların Başvuru bölümünden giriş yaparak fuarda sergilenen projeleri ve fuar sonuç bilgilerini en geç 31 Temmuz 2015 tarihine kadar TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri kısmına girmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar fuar sonuç bilgilerini tamamlamayan/proje alt limitlerinden daha az proje giren (25 ya da 15) okulların fuar yürütücülerinden sözleşme metninde yer alan 7.8. maddeye istinaden hibe edilen 5000 TL destek faiziyle birlikte geri talep edilecektir.

Proje sonuç kısmının son aşamasında yer alan  Fuar Mali Raporu kısmı 31 Temmuz 2015 tarihine kadar fatura bilgi girişine kapatılmıştır. Bu kısım 1 Ağustos 2015 tarihinden itibaren  yeniden aktif hale getirilecektir.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

 

ÖNEMLİ

Merkezi Kimlik Doğrulama Servisi'ne kayıt ve girişte yaşadığınız sorunları (e-imza vb.) giris@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

TÜBİTAK Bilim Fuarları başvuru ve fuar süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

TÜBİTAK Bilim Fuarları Tanıtım Videosunu indirmek için tıklayınız 
TÜBİTAK Bilim Fuarları afişleri için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ

Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında "Temel ve Ortaöğretimde Bilim Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Bilim Fuarlarının Düzenlenmesi" Alt Protokolü gereğince düzenlenmektedir, süresi 3 yıl olup 2016 yılına kadar geçerlidir. Bilim Fuarları 2015 yılı iş ve işlemlerine ilişkin Genel Müdürlüğümüzce gönderilecek başka resmi yazıya gerek olmadan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri gerekli işlemleri yapacaklardır.

 

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. 


TÜBİTAK Bilim Fuarları ile hedeflenen genel amaçlar şunlardır: 
• Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, 
• Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, 
• Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, 
• Farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, 
• Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, 
• Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, 
• Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, 
• Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır. 

Destek miktarından artan tutarların geri yatırılabileceği TÜBİTAK hesapları aşağıda verilmiştir:

TÜBİTAK Hesapları:

T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Kurumsal

TR 15 0001 0017 4506 0280 7250 33(TL)

T. Vakıflar Bankası Merkez

TR 49 0001 5001 5800 7290 1092 35(TL)

T. Halk Bankası Kavaklıdere Şubesi

TR 62 0001 2009 1970 0005 0000 05(TL)