header


 
DUYURU

4006 BİLİM FUARLARI MALİ BİLGİLER KISMI AKTİF HALE GELMİŞTİR

Mali Bilgilerin girişi yapılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilecektir.

  • 4006 Bilim Fuarları Çağrı metninin 'Destek ve Harcamaların Kapsamı' bölümünde belirtildiği üzere, Bilim Fuarları tamamlandıktan sonra sisteme girilen sonuç raporunda proje harcamalarının bilgisi istenmektedir. Söz konusu bilgilerin girişi için son tarih 4 Ekim 2015'e kadar uzatılmıştır. Bu tarihten sonra fuar fatura bilgisi girmeyen okullardan faturalandırmadığı tutarın iadesi istenecektir.
  • 4006 Bilim Fuarları sözleşme metninin 7.6 maddesi uyarınca muhafaza ettiğiniz faturaların bilgisi sisteme girildikten sonra TÜBİTAK tarafından gerektiğinde yapılacak denetimlerde kontrol edilecektir. Bu çerçevede sistemde size açılan alanlara proje kapsamında gerçekleştirdiğiniz harcamalara ilişkin fatura bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

  • Girişini yapacağınız faturaların 4006 Bilim Fuarları sözleşmesinin 7.4 maddesi uyarınca  “TÜBİTAK …….. nolu 4006 Bilim Fuarı Projesi” ifadesi mutlaka yazdırılarak proje yürütücüsü adına düzenlenmiş olması gerekmektedir. Yazar kasa fişi kabul edilmemektedir.

  • Yine 4006 Bilim Fuarları sözleşme metninin 7.7  maddesi uyarınca fuar kapsamında yapmış olduğunuz harcamaların toplamı 5.000 TL nin altında olması halinde kalan tutar aşağıdaki banka hesap nosuna  “TÜBİTAK …….. nolu 4006 Bilim Fuarı Projesi” açıklaması ile gönderilmeli ve makbuzun fotokopisi 0312 428 32 40 nolu faksa veya eren.kara@tubitak.gov.tr mail adresine PDF olarak gönderilmelidir.

İletişim: 0312 298 96 61

Faks:   0312 428 32 40

 

ÖNEMLİ

Merkezi Kimlik Doğrulama Servisi'ne kayıt ve girişte yaşadığınız sorunları (e-imza vb.) giris@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

TÜBİTAK Bilim Fuarları başvuru ve fuar süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

TÜBİTAK Bilim Fuarları Tanıtım Videosunu indirmek için tıklayınız 
TÜBİTAK Bilim Fuarları afişleri için tıklayınız.

 

ÖNEMLİ

Bilim Fuarları, Milli Eğitim Bakanlığı İle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında "Temel ve Ortaöğretimde Bilim Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Bilim Fuarlarının Düzenlenmesi" Alt Protokolü gereğince düzenlenmektedir, süresi 3 yıl olup 2016 yılına kadar geçerlidir. Bilim Fuarları 2015 yılı iş ve işlemlerine ilişkin Genel Müdürlüğümüzce gönderilecek başka resmi yazıya gerek olmadan il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri gerekli işlemleri yapacaklardır.

 

“TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. 


TÜBİTAK Bilim Fuarları ile hedeflenen genel amaçlar şunlardır: 
• Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, 
• Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, 
• Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, 
• Farklı gelişimsel ve bilişsel seviyedeki her çocuğa bilimsel proje yapma fırsatının sunulması, 
• Öğrencilere bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması, 
• Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, 
• Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımının sağlanması, 
• Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır. 

Destek miktarından artan tutarların geri yatırılabileceği TÜBİTAK hesapları aşağıda verilmiştir:

TÜBİTAK Hesapları:

T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Kurumsal

TR 15 0001 0017 4506 0280 7250 33(TL)

T. Vakıflar Bankası Merkez

TR 49 0001 5001 5800 7290 1092 35(TL)

T. Halk Bankası Kavaklıdere Şubesi

TR 62 0001 2009 1970 0005 0000 05(TL)